Водещи новиниВсички новиниВтора лига

Добруджа няма спирка! Победи Беласица за пета поредна победа във Втора лига

Добруджа няма спирка! Победи Беласица за пета поредна победа във Втора лига, Football24.bg

Добруджа заслужено спечели 3 точки срещу Беласица в домакинския си мач от 27-ия кръг на Втора професионална футболна лига, след като стигна до успех с 1:0.

Момчетата на старши треньора Тодор Киселичков превъзхождаха противника си през цялото време и демонстрираха добър футбол на терена в КК Албена.

Мачът започна с високо темпо и за двата състава.

Първият удар за Добруджа бе още в 4-ата минута, но шутът на Ангел Ангелов мина над напречната греда. След 15-ата минута темпото спадна, а гостите направиха всичко възможно да накъсат играта, като след нарушения полежаваха излишно на терена.

В 37-ата минута Преслав Йорданов не успя да нанесе точен удар с глава, след много добър пас на Стилиян Николов.

След почивката Добруджа наложи преса над противника, трайно владееше топката и организираше непрестанни атаки.

При една от тях, в 55-ата минута, силният плътен удар на Стилиян Николов мина над напречната греда. 5 минути по-късно, след поредна атака за Добруджа, един от най-добрите на терена – Ангел Ангелов, бе точен и вкара за 1:0.

След почивката за Добруджа влязоха резервите Калин Георгиев, Георги Пашов и Борис Иванов.

След този кръг Добруджа заема 5-о място във временното класиране, с 46 точки. В следващия, 28-и кръг, предстои регионално дерби във Втора футболна лига. Добруджа гостува на временния лидер Спартак Варна. Мачът е на 12 април, петък, от 15.00 ч.

Информация и колаж: Официална страница на Добруджа