Всички новиниВтора лига

Добруджа е в играта за баража след разгром над Марица, “пиратите” записаха 6-а поредна загуба, Football24.bg

Добруджа победи изразително Марица с 4:1 в двубой от 29-ия кръг на Втора професионална футболна лига.

В началото на мача непрестанният дъжд на стадиона в Албена затрудни играта и на двата отбора.

През първото полувреме момчетата на Тодор Киселичков заложиха на преса над съперника си и се настаниха трайно в половината на Марица. Преслав Йорданов отправи добър удар към вратата на гостите в 17-ата минута, Петър Начев спаси.

В 29-ата минута Ивайло Климентов центрира към Шериф Осман, но след удара му с глава топката бе избита в корнер.

В последната минута на първото полувреме силна атака на Добруджа завърши с удар на Ивайло Климентов, който спечели корнер. След изпълнението му Шериф Осман бе най-съобразителен и вкара топката във вратата на Марица за 1:0.

В първите минути след почивката Преслав Йорданов удвои преднината на Добруджа и внесе спокойствие в играта на отбора.

В 52-ата минута, след поредната добра атака, Преслав Йорданов получи топката и стреля директно към вратата на Марица.

Последва много организирана игра на Добруджа, която даде голов резултат. Димитър Пиргов се разписа за 3:0 в 70-ата минута.

Вратарят на Марица изби топката, тя попадна в Милен Гамаков, после Преслав Йорданов я докосна и я прати към Пиргов, който я вкара във вратата. 2 минути по-късно, отново Димитър Пиргов, този път с глава, изведе Добруджа с 4 гола преднина.

Почетният гол за Марица отбеляза Олджай Алиев в 88-мата минута.

След почивката за Добруджа се появиха Борис Иванов, Пауло Соарес, Иван Жечков и Преслав Славков.

След 29-ия кръг отборът на Добруджа е с 49 точки актив във временното класиране. В следващия кръг Добруджа гостува на Дунав Русе на 27 април, събота.

Марица пък записа шеста поредна загуба и е на 17-ото място с 25 точки и с вече илюзорни шансове за спасение.