Водещи новиниВсички новиниСерия АФутбол Свят

Аталанта разплака Милан и грабна победата в 95-ата минута, резервата Муриел герой, Football24.bg
bet365

Аталанта стигна до инфарктна домакинска победа с 3:2 над Милан след гол в последните секунди, като това се случи в среща от 15-ия кръг на Серия А.

След този мач грандът от Милано е 3-и с 29 точки, а Аталанта е 7-и с 23 точки.

Лукман откри за домакините в 38-ата минута.

Той отправи удар, който рикошира в Томори и залъга противниковия вратар, за да може кълбото да влезе в мрежата му при това изпълнение.

В продължението на първото полувреме Жиру изравни за гостите. Той бе точен с глава при изпълнение на корнер и възстанови статуквото.

Лукман обаче върна аванса на домакините с второто си попадение в мача, което падна в 55-ата минута.

Той бе намерен от Де Кетеларе и с удар от близо успя да се разпише.

По всичко изглеждаше, че Аталанта ще удържи аванса си, но резервата за гостите Лука Йович възстанови равенството с попадение в 80-ата минута.

Гостите завършиха мача с 10 души заради втори жълт и червен картон на Калабрия в 93-ата минута.

В петата минута от продължението Муриел вкара победния гол за домакините и им донесе успеха в този мач. Той влезе като смяна в 82-ата минута, но определено оправда доверието на своя наставник.