efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Драма в Коматево! Левски препъна Крумовград в самия край в исторически сблъсък от елита, Football24.bg

Левски стигна до инфарктна победа с 1:0 при гостуването си на Крумовград в Коматево с попадение в самия край на мача. Това стана в среща от 34-ия кръг на елита, първа шестица.

По този начин крумовградчани прекъснаха фантастичната си серия от 15 поредни мача без загуба.

След двубоя Левски е 4-и в класирането с актив от 61 точки, докато Крумовград е на 6-ото място с актив от 49 спечелени точки.

Двубоят бе исторически и за родното съдийство, тъй като Християна Гутева стана първата жена главен рефер, която свири в елита. Няма как да не се отбележи, че тя се представи изключително добре със задълженията си.

Още в 4-ата минута Левски можеше да открие, но ударът на Евертон Бала се отби от напречната греда, а през следващите минути Митков и Ел Джемили отправиха неточни удари.

В 28-ата минута Галчев също нацели гредата, която за втори път спря тима от попадение.

Три минути преди почивката пък попадение на Алекс Колев бе отменено заради засада, която бе потвърдена и от ВАР системата.

Няколко минути след почивката Цунами можеше да се разпише, но ударът му от границата на малкия пеналт премина над вратата.

През следващите минути на терена нямаше инфарктни ситуации пред двете врати, но в 80-ата минута Георгиев бе принуден да показва класа след удар на Цунами с глава.

В 92-ата минута след центриране Кристиан Димитров игра с глава, а топката срещна страничната греда. При добавката Цунами пак с глава не остави шансове на Янко Георгиев.