Последни новини
Драма на „Сантяго Бернабеу“! Дузпа в последните секунди класира Реал за 1/2-финалите

Отборът на Реал Мадрид се класира за 1/2-финалите за Шампионската лига след загуба от Ювентус с резултат 1:3, но победа в първия сблъсък с 3:0.

„Бианконерите“ успяха да поведат с 3:0, но дузпа в края класира „белия балет“ напред.

Марио Манджукич откри резултата за гостите от Ювентус още във 2-ата минута, а в 37-ата отновот той удвои и направи мача изключително интересен.

След като поведоха във втората минута, „бианконерите“ можеха да вкарат второ попадение още в 7-ата, но Игуаин пропусна. В 10-ата Бейл стреля опасно, но Буфон спаси. В 13-ата минута домакините организираха нова мощна атака. Роналдо финтира защитник и стреля по земя, Буфон спаси, а след това Иско отблизо довкара, но се оказа, че е в засада.

Манджукич в 15-ата се отчете с нов пропуск, а в 33-ата Иско направи два последователни пропуска.

В 37-ата минута Стефан Лихтщайнер получи отдясно, напредна и центрира за Манджукич, който отново надскочи прекия си пазач и вкара за 0:2.

В добавеното време Варан нацели гредата за домакините.

В 58-ата минута Роналдо получи около точката на дузпата и стреля от движение по земя, но Буфон бе на мястото си и спаси.

В 61-ата минута Навас сгреши фатално след едно центриране на Коща и Матуиди се разписа за 3:0.

В 78-ата минута Иско получи пред наказателното поле и стреля силно по земя, но Буфон спаси. При последвалия корнер Варан бе изпуснат около точката на дузпата, обърна се и стреля, но покрай вратата.

Киелини в 80-ата за малко да си отбележи автогол, а Роналдо в 86-ата също се отличи с пропуск.

В края на двубоя се стигна до излкючителна драма. Бенатия фаулира Васкес в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Буфон реагира изключително бурно и получи червен картон. На негово място се появи Шесни. Роналдо не сгреши от бялата точка и класира своя тим напред.