Последни новини
Дунав надви Етър след гол на Шопов

Дунав победи с 1:0 Етър в мач от група „Б“ на Първа лига. Двубоят в Русе имаше ключово значение за третото място, което ще прати един от двата тима в битка за оставане в елита срещу аутсайдера Витоша (Бистрица). Така кръг преди края Дунав успя да изпревари „виолетовите“ и вече има точка аванс.

За тима на Малин Орачев това е втори пореден успех, след 1:0 срещу Локомотив (Пд) в миналия кръг. Етър продължава да има само една победа далеч от Велико Търново. Отборът обаче е инкасирал поне по един гол във всеки от последните си вече 16 мача.

Първата любопитна ситуация на Градския стадион в Русе дойде в 16-ата минута, когато Юлиян Ненов се измъкна от защитата на гостите, но не успя да се възползва от шанса, който му се отвори. В 22-ата минута удар на Петър Патев с глава мина далеч от целта. Секунди по-късно Бранимир Костадинов центрира отляво, но Васил Шопов остава под топката.

В 25-ата минута Божидар Васев центрира в наказателното поле на Етър, топката се озова във Васил Шопов, който заби своя седми гол от началото на сезона. Ударът му рикошира в тялото на Димо Атанасов и излъга Денис Гргич.

В 40-ата минута гостите имаха претенции за игра с ръка на Божидар Васев в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва.

След почивката шанс се откри и пред Бранимир Костадинов, който получи топката в наказателното поле след грешка на съперников бранител, но не успя да се възползва. Секунди по-късно отново той бе на отлична позиция, но пак стреля изключително неточно.

В 70-ата минута Мартин Луков спаси по изключително атрактивен начин удар с глава на Иван Петков, който засече топката след центриране на резервата Ерик Почански.

С това положение сякаш мачът приключи и за двата отбора. До края те не направиха нищо, за да променят резултата.

Снимка: Янтра Днес