Последни новини
Дунав удари Витоша и ще играе финален плейоф за оставане в Първа лига

Отборът на Дунав (Русе) си осигури място във финалния плейоф за оставане в Първа лига. Русенци се наложиха над Витоша Бистрица с резултат 3:1, като „небесносините“ напълно заслужиха победата.

Карагерен откри резултата в 22-ата минута, а в 30-ата отново той удвои. Васил Шопов в 41-ата минута направи резултата класически. В 60-ата минута тимът на Витоша Бистрица остана с 10 човека след червения картон на Румен Гьонов. 5 минути преди края Стефан Христов от дузпа вкара почетно попадение за „бистришките тигри“.

Играчите на Малин Орачев очакват някой измежду Етър или Пирин в заветни две битки, които ще определят сигурният оставащ в Първа лига и през следващата кампания. Витоша пък ще бъде опрян до стената, като спасението му ще зависи от последователното отстраняване на Етър/Пирин и финиширалия под №2 във Втора лига.