25/07/2024
Водещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Изненада! Швейцария детронира европейския шампион Италия и е на 1/4-финал на Евро 2024, Football24.bg

Швейцария детронира европейския шампион Италия, след като постигна успех с 2:0 в 1/8-финалния сблъсък между двете страни.

Така европейският шампионат ще има нов шампион до броени дни, след като Фройлер и Варгас „закопаха“ „Скуадра Адзура“.

В първите минути „кръстоносците“ задържаха повече топката и опитваха усилено с центрирания да изненадат противника си.

В 24-ата минута Швейцария стигна до първи отличен голов шанс, след като Емболо бе изведен сам срещу Донарума, но стражът на италианците спаси.

В 37-ата минута все пак швейцарците откриха след хубаво подаване на Варгас към Фройлер в наказателното поле и удар на последния покрай вратаря.

Италианците пък бяха доста беззъби през първото полувреме и не успяха да създадат нищо кой знае какво.

В началото на второто полувреме Варгас удвои аванса на швейцарците и ги доближи до крайния успех.

Той пое отляво и влезе в наказателното поле, а след това отправи удар с десния крак, а ударът му бе насочен прекрасно в далечния ъгъл.

В 53-ата минута Шер можеше да си отбележи автогол, след като пресече центриране с глава, а топката срещна страничния стълб.

В 74-ата минута Скамака при опита си да вкара една топка в мрежата също нацели гредата.

До самия край така и не паднаха голове, макар че италианците направиха всичко по силите си да се върнат в мача и да обърнат нещата в своя полза.