23/05/2024
Водещи новиниВсички новиниПърва БундеслигаФутбол Свят

Историческо! Леверкузен е новият шампион на Германия, “аспирините” пренаписаха историята, Football24.bg
Байер Леверкузен
П П П П П
5 : 0
Вердер Бремен
З З З З Р
Виктор Бонифейс
25'
Гранит Джака
60'
Флориан Вирц
68'
83'
90'
45'
90'

Леверкузен е новият шампион на Германия! Ръководеният от Чаби Алонсо тим разби с 5:0 Вердер на своя “Бай Арена” в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата и така си гарантира спечелването на титлата.

Първото попадение в този мач падна в 25-ата минута и бе вкарано от Виктор Бонифейс, който бе точен от дузпа и донесе аванса на тима си.

В 60-ата минута резултатът бе удвоен, като Гранит Джака реализира след асистенция на Бонифейс и “уби” интригата.

В оставащите минути на мача Флориан Вирц блесна с хеттрик след попадения в 68-ата, 83-ата и 90-ата минути.

След този мач отборът домакин е бетониран на върха с актив от 79 точки и към момента е на цели 16 от втория в подреждането Байерн Мюнхен.

Това е исторически успех за клуба, тъй като до момента никога Леверкузен не е печелил титлата в Германия, макар че е ставал няколко пъти вицешампион.

Чаби Алонсо пък потвърждава с този успех, че ще бъде сред най-добрите треньори във футболния свят през следващите години.