Водещи новиниВсички новиниСерия АФутбол Свят

Историческо! Олимпиакос спечели Лигата на конференциите след успех над Фиорентина, Football24.bg
A. El Kaabi
116'
45'
90'
Добавено време
120'

Отборът на Олимпиакос се наложи над Фиорентина с минималното 1:0 и спечели Лигата на конференциите! Това е първи значим трофей за гръцкия тим на международната сцена.

Двубоят се игра на стадионът на АЕК “ОПАП Арена” и Олимпиакос получи страхотна подкрепа от феновете.

В 9-ата минута попадение на Фиорентина беше отменено заради засада на Миленкович. В 21-ата минута с пропуск се отличи Бонавентура. Секунди по-късно вратарят на Олимпиакос Цолакис отново трябваше да се намесва след удар на Бонваентура.

В 69-ата минута пред Куаме се откри “златен” шанс, но той стреля слабо и Цолакис изби в корнер. В 80-ата минута удар на Ибора мина покрай гредата.

До края на редовното време не се случи нищо интересно116-

Допълнителните 30 минути започнаха с претенции за дузпа от страна на играчите на Олимпиакос, но съдията прецени, че е нямал достатъчно основания да отсъди 11-метров наказателен удар. Малко след това Терачано се намеси след удар на Йоветич.

В 116-ата минута Ел Кааби донесе успеха на своя тим след асистенция на Хезе.