Водещи новиниВсички новини

Италия стартира на Евро 2024 с трудна победа срещу Албания

Италия стартира на Евро 2024 с трудна победа срещу Албания, Football24.bg

Италия победи Албания с 2:1 в двубой от група B на Евро 2024. „Скуадра адзура“ стигна до победата в мач, в който албанците успяха да поведат в резултата.

Алесандро Бастони
11'
Николо Барела
16'
N. Bajrami
1'
45'
90'

Двубоят започна с най-бързият гол в историята на европейските първенства. Още в 23-ата секунда албанците излязоха напред в резултата. Федерико Димарко изпълни лошо странично хвърляне. Недим Байрами бе изпуснат в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл матира Джанлуиджи Донарума. Този гол влезе в историята като най-бързия гол в историята на европейските първенства.

Италианците реагираха като ожилени. Във 2-рата минута Федерико Киеза центрира към Лоренцо Пелегрини, който стреля неточно.

В 11-ата минута Итали изравни. Лоренцо Пелегрини центрира отляво, а Алесандро Бастони с глава матира Томас Стракоша.

В 16-ата минута Скуадрата излезе на напред в резултата. Джанлука Скамака стреля, но защитник на албанцитеблокира, след това Марио Митай не действа концентрирано и изчисти лошо на крака на Николо Барела с хубав удар от дъгата на наказателното поле вкара за 2:1.