Последни новини
И съдията не попречи на Етър да победи Дунав, отмениха по позорен начин чист гол на търновци

Етър (Велико Търново) победи гостуващия Дунав (Русе) с 2:0 в първа среща от плейофа за 11-ата позиция в крайното класиране на Първа лига и директно оставане в елита. Даниел Младенов (54) и Георги Пашов (75) се разписаха за „болярите”, които направиха решителна крачка към запазването на елитния си статут.

Загубилият този сблъсък след два мача ще срещне в бараж третия от Втора лига за оставане/влизане в Първа лига. И двата тима завършиха в намалени състави, след като през второто полувреме бяха изгонени Мартин Ковачев и Бирсент Карагерен от гостите, както и Пламен Гълъбов от домакините.

Играчите на Красимир Балъков бяха по-активни под проливния дъжд на стадион „Ивайло” през първата част и дори зарадваха феновете си с попадение, което обаче не бе зачетено заради съмнителна засада. След неточни удари на Румен Руменов, Аласана Мане и Георги Сърмов се стигна до 40-ата минута, когато след центриране от корнер Бадара засече топката с глава, а Ерик Почански я продължи с гръб във вратата и домакините се зарадваха за гол. Минута по-късно обаче той не бе признат заради засада, каквато на телевизионните повторения не се видя.

След почивката в 50-ата минута Мартин Ковачев фаулира грубо Румен Руменов и остави Дунав в намален състав, след като получи втори жълт и червен картон. Четири минути след това домакините се възползваха от числения си превес. Димо Атанасов напредна и центрира, а Бадара не успя да отиграе кълбото и то достигна до влезлия като резерва след почивката Даниел Младенов, който с премерен удар вкара за 1:0.

В 68-ата минута и „болярите“ останаха с десет футболисти на терена, след като Пламен Гълъбов бе изгонен с втори жълт и червен картон за нарушение срещу Васил Шопов. Въпреки това домакините продължиха да пресират и да търсят втори гол, постигайки го в 75-ата минута, когато Георги Пашов бе изведен зад отбраната на гостите и преодоля вратаря. В 84-ата минута Бирсент Карагерен влезе с бутоните в слабините на Никола Колев и получи директен червен картон, оставяйки „драконите” с девет играчи на терена. До края на мача домакините потърсиха и трети гол, но в добавеното време Христо Попадийн се оказа последна преграда пред голлинията след удар от малък ъгъл на Румен Руменов.

Снимка: Даниел Йорданов, официален сайт на Етър