Висша лигаВодещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Каземиро прати Юнайтед на 1/4-финал за ФА Къп след гол в края, Нотингам е аут

Каземиро прати Юнайтед на 1/4-финал за ФА Къп след гол в края, Нотингам е аут, Football24.bg
Нотингам Форест
З Р З П З
0 : 1
Манчестър Юнайтед
П П П П З
Каземиро
89'
45'
90'

Манчестър Юнайтед се класира драматично за 1/4-финалите на ФА Къп, след като победи Нотингам като гост с 1:0 след късен гол на Каземиро в 89-ата минута.

Още в 3-ата минута Антони можеше да открие за гостите от Манчестър, но неговият удар срещна напречната греда на противниковата врата.

Малко след това положение и Мактоминей имаше отличен шанс, но стражът на домакините се намеси отлично.

В 18-ата минута и пред Рашфорд се откри шанс от добра позиция, но стреля над вратата.

Домакините поизравниха играта и през следващите минути се редуваха опасните атаки към двете врати, но чистите положения липсваха.

Kъм почивката стражът на домакините трябваше да прави спасяване с една ръка след удар на Мактоминей с глава от близо.

Веднага след почивката Ауоний от състава на домакините можеше да реализира, но Онана плонжира и се намеси отлично в ситуацията.

В 63-ата минута Фернандеш опита с външен фалц да изненада противниковия вратар, но ударът му изобщо не намери очертанията.

В 82-ата минута Рашфорд от добра позиция не успя да уцели вратата и прати топката над нея.

По всичко изглеждаше, че срещата ще завърши при реми и ще има преиграване, но Каземиро спаси Юнайтед от тази участ с победно попадение в 89-ата минута.