21/07/2024
Водещи новиниВсички новини

Каква драма! Англия се докопа до 1/2-финал на Евро 2024 след рулетка на дузпите срещу Швейцария, Football24.bg

Англия е на 1/2-финал на Евро 2024, след като победи след дузпи Швейцария с 5:3.

Двата тима завършиха 1:1 след края на редовното време и след двете продължения, като в крайна сметка мачът се реши след наказателни удари.

Първото попадение бе дело на Емболо, който се разписа в 75-ата минута и така даде аванс на швейцарците, но само пет минути след това Сака изравни.

При дузпите англичаните вкараха всичко възможно, а за Швейцария пропуск направи Аканджи.

Нападателят на Лудогорец Квадво Дуа остана на пейката за срещата и не се появи в игра.

В спор за място на финала Англия ще спори с Нидерландия или Турция.

Първото полувреме не започна кой знае колко интересни и головите положения липсваха в началните минути на срещата.

В 16-ата минута Хари Кейн претендираше за дузпа, след като се сблъска с противников играч в наказателното поле, но такава не бе свирена.

В 28-ата минута отново Кейн бе в “светлините на прожекторите”, след като бе оставен сам на дузпата, но Мануел Аканджи успя да парира подаването на играча на Арсенал, което не бе особено прецизно.

До почивката нямаше повече шансове.

В 51-ата минута Бреел Емболо получи топката в полето и успя да се справи с противников играч, а след това последва удар, но Пикфорд улови топката.

Все пак в 75-ата минута Швейцария стигна до гол с който откри.

Бреел Емболо изпревари Кайл Уокър и от близка дистанция след една центрирана успоредно топка успя да се разпише и да даде аванс на страната си.

В 80-ата минута с прекрасен удар около границата на наказателното поле по земя Букайо Сака успя да изравни резултата за англичаните.

До самия край повече попадения така и нямаше и се стигна до две продължения от по 15 минути в които също не паднаха попадения.

По време на първото продължение Англия на два пъти бе близо до гола, а през второто продължение Шакири нацели гредата. В крайна сметка мачът се реши след дузпи.

При дузпите англичаните вкараха всичките пет, а за швейцарците пропуск направи Аканджи.