25/07/2024
Водещи новиниВсички новини

Каква драма! „Златната резерва“ Мерино разплака Германия в драма с продължения и прати Испания на 1/2-финал, Football24.bg

Испания е първият 1/2-финалист на Евро 2024, след като победи домакина Германия с 2:1 в голяма драма с продължения.

В спор за място на финала „Ла Фурия“ ще се изправи срещу Франция или Португалия.

Олмо откри за испанците в 51-ата минута, а в 89-ата минута Вирц изравни и прати мача в продължения. В 119-ата минута резервата Мерино донесе успеха на „фуриите“.

Първото полувреме започна малко по-активно за испанците, но въпреки това головите положения липсваха в началните минути на срещата.

Първото по-интересно положение се откри пред Испания, като в 15-ата минута Олмо прескочи топката и Ямал стреля, но кълбото премина встрани вратата.

Броени минути след това Германия отговори с удар на Хаверц с глава, който обаче Симон успя да спаси.

В 25-ата минута Лапорт отправи хубав удар, но германският вратар спаси, а минута след това и Германия създаде положение, но Симон спаси удара на Та.

В 35-ата минута Симон отново трябваше да се намесва след удар на Хаверц. Четири минути след това Испания отговори с положение. Нойер отби кълбото след удар на Олмо, а Мората бе в засада и не успя да вкара при добавката.

Второто полувреме започна прекрасно за Испания и в 52-ата минута „Ла Фурия“ откри. Лапорт намери Ямал вдясно, а той пусна успоредно за Мората, който върна топката леко за Олмо, а ударът на последния влетя в мрежата на Нойер.

През следващите минути малко изненадващо темпото поспадна.

В 70-ата минута Андрих отправи силен удар и можеше да изравни, но в крайна сметка Симон се намеси.

Седем минути след това германците нацелиха и гредата чрез Фюлкруг, който от близка дистанция засече топката в левия страничен стълб.

В 89-ата минута Вирц изравни и върна Германия в играта. Той засече една отклонена към него топка и от няколко метра матира Симон.

В крайна сметка се стигна до продължения. В 105-ата минута Вирц можеше да направи обрата в мача пълен, но ударът му някак си не намери вратата.

Началото на второто продължение бе белязано от спорна ситуация. Топката спря в ръката н Кукурея, но съдията, както и целия ВАР екип, не взеха каквото и да било решение, макар че това се случи в наказателното поле.

В 116-ата минута Симон спаси испания, след като отклони с една ръка удара на Фюлкруг с глава.

Три минути след това Мерино засече прекрасно центриране с глава и донесе успеха на Испания точно минута преди края на второто продължение.

В шестата минута на продължението Карвахал бе изгонен с втори жълт и червен картон и така ще пропусне следващия мач.