45'
90'
Добавено време
120'

Отборът на Португалия се класира за 1/4-финалите на Европейското първенство след успех над Словения след изпълнение на дузпи – 3:0.

В 13-ата минута Роналдо и Фернандеш се разминаха на сантиметри с топката след едно опасно центриране. След 13 минути Кристиано стреля с глава, но Облак улови без проблеми.

След една минута Роналдо шутира опасно от пряк свободен удар, но топката мина над вратата. ървият точен удар за Словения пък дойде едва в 44-тата минута и бе дело на Бенямин Шешко, но Диого Коща спаси без проблеми.

В 55-ата минута Роналдо стреля силно от пряк свободен удар, но Ян Облак боксира.

В 62-ата минута Шешко се откъсна зад защитата на „мореплавателите“, но не успя да уцели вратата.

В 72-ата отново Роналдо пробва късмета си от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на Облак.

В 89-ата минута нападателят на Ал Насър получи хубаво подаване, но не успя да преодолее Ян Облак.

До края на редовното време не паднаха попадения.

В 105-ата минута Португалия получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Жота. Роналдо застана зад бялата точка, но не успя да преодолее Ян Облак.

В 108-ата минута Облак отрази удар на Палиня с глава.

В 115-ата минута вратарят на Португалия трябваше да се намесва решаващо, след като Шешко се откъсна след грешка на Пепе.

До края на продълженията не падна гол и се стигна до изпълнение на дузпи.

0:0 Пропуск на Илич