Последни новини
Какво се случи последния път, когато Реал и Ливърпул се срещнаха в Шампионска Лига?

Ливърпул и Реал Мадрид стигнаха до финала в тазгодишното издание на Шампионска Лига след голови спектакли срещу Рома и Байерн Мюнхен. Финалът на 26-ти май вещае да е пълен с емоции и очакванията са за много попадения и в двете врати. Логично да е така след като и двата отбора определено залагат повече на своето нападение за сметка на защитата, но от гледна точка на последния сблъсък помежду им в турнира нещата не стоят по същия начин.

Годината е 2014-та Ливърпул и Реал са в една група с Базел и Лудогорец. Брендън Роджърс е начело на „червените”, а само преди броени месеци е изпуснал титлата във Висшата Лига. Това е и причината специалистът да направи 7 промени в стартовите си 11 за визитата на Бернабеу, пестейки титулярите си за сблъсъка с Челси няколко дни по-късно.

Роджърс започва със следните 11:

Миньоле, Манкило, Туре, Шкъртел, Морено, Лукас, Джан, Алън, Лалана, Маркович, Борини

Резерви: Джоунс, Джонсън, Джерард, Хендерсън, Коутиньо, Стърлинг, Балотели

На пръв поглед изходът от този мач изглежда ясен – победа с разлика за домакините, които по това време са част от рубриката „гол след гол” благодарение на триото Бейл, Бензема и Роналдо.

Очакванията обаче изобщо не се оправдават и Реал стига до успеха с минималното 1:0 благодарение на гол на Бензема в 27-та минута. Коло Туре обезличава Роналдо, Миньоле прави страхотни спасявания, а Лалана за малко да донесе точката на своя отбор в края на мача, когато като резерви на терена се появяват Джерард, Коутиньо и Стърлинг.