27/05/2024
Висша лигаВодещи новиниВсички новиниЛа ЛигаФутбол Свят

Какъв мач! Реал (Мадрид) и Манчестър Сити завъртяхя изумително 3:3 на митичния “Бернабеу”, Football24.bg

Реал (Мадрид) и Манчестър Сити завъртяха изключително зрелищно 3:3 в първи мач от 1/4-финалите на Шампионската лига, който се игра на “Бернабеу”.

Бернардо откри за гостите още във 2-ата минута, а с автогол на Диаш и гол на Родриго в 12-ата и 14-ата минути домакините обърнаха. Сити обаче обърна в своя полза с попадения на Фодън и Гвардио в 66-ата и 71-ата минути на мача.

За крайното 3:3 точен бе Валверде в 79-ата минута.

Срещата започна по възможно най-лошия начин за домакините от испанската столица, които инкасираха попадение още във 2-ата минута.

Чуамени контузи Грийлиш и реферът показа фаул и жълт картон за французина, а зад топката застана Бернардо Силва, който от сериозна дистанция матира Лунин и даде аванс на Сити.

“Кралете” обаче се активизираха и в 12-ата минута изравниха резултата.

Едуардо Камавинга получи добре топката и отправи хубав удар с левия крак, като топката рикошира в Рубен Диаш и влетя в мрежата, а попадението бе записано като автогол

Обратът за Реал стана факт две минути по-късно след гол на Родриго, който бе изведен чудесно от Вини Жуниор и преодоля Ортега и Аканджи, за да даде аванс на Реал в резултата.

До почивката нямаше повече голове, а десетина минути след това Белингам можеше да вкара красиво попадение, но ударът му не намери вратата.

В 56-ата минута Вини Жуниор също бе близо до гола и след силен удар с левия крак изпрати топката над напречната греда.

Точно десет минути след това Фодън изравни резултата.

След разиграване на футболистите на Сити кълбото се озова в английския национал, който с прекрасен удар успя да матира Лунин и да изравни.

Радостта на гостите бе пълна в 71-ата минута след попадение на Гвардиол, което бе за пълния обрат – от 2:1 за домакините до 2:3 за гостите.

Хърватинът отправи много силен удар по посока вратата на “кралете” при който не остави особено големи шансове на Лунин да се справи.

Реал не се отказа да гони положителен резултат и в 79-ата минута Валверде стреля с изключително голяма мощ с десния крак и успя да възстанови равенството.