Последни новини
Костадинов със силен мач в Израел

Българският национал Георги Костадинов изигра страхотен мач за Макаби (Хайфа). Халфът беше най-добрият на терена при голямата победа с 3:0 над Макаби (Тел Авив) в директен сблъсък за четвъртфиналите за Купата на Израел.

Родният футболист изигра пълни 90 минути, като бе в основата на две от трите попадения. Футболист №4 на България за 2017 година игра цял мач за първи път от четвърти декември, когато се контузи и остана извън строя до миналата седмица.

Под проливен дъжд, Костадинов демонстрира едно от основните си качества – непримирим дух, отнемайки много топки в средата на терена, където отново действаше на позицията опорен полузащитник.

Нападателят се разписа във вратата на Макаби (Тел Авив) и преди девет дни, но тогава тимът му отстъпи с 1:3, но този път феновете на „зелените“ празнуваха. Подобно на финала за Купата през 2016 година, когато надделяха над същия противник с 1:0 и спечелиха своя шест трофей в турнира.

Тимът на Костадинов вече мечтае за подобен успех и през този сезон, след като победи категорично един от двата най-силните състави в Израел, не показвайки разликата от 21 точки между двата тима в класирането от местното първенство.