Последни новини
Купата е за Славия! „Белите“ удариха Левски след изпълнение на дузпи

Отборът на Славия успя да спечели Купата на България след успех над Левски след изпълнение на дузпи – 0:0 в редовното време и 4:2 при дузпите.

Това е осмата купа за Славия, като тимът 22 години не беше печелил трофей.

Около 33 хиляди зрители присъстваха на срещата, като 30 хил. от тях бяха фенове на „сините“. В 10-ата минута Обертан и компания получиха правото да изпълнят дузпа заради игра с ръка на Владислав Узунов. Гомес обаче не успя да преодолее ветерана Георги Петков, който с вещина спаси. Минута по-късно испанецът се размина с топката фронтално срещу вратата, след което Паулиньо стреля слабо от 10 метра и Петков спаси.

До края на полувремето със сериозен пропуск се отличиха Паулиньо и Иван Горанов.

През втората част темпото на играта спадна и в началото двата отбора не успяха да стигнат до опасни положения. В 81-ата минута Габриел Обертан създаде най-чистото положение за „сините“ от началото на второто полувреме, но ударът му от далечно разстояние беше спасен от Петков. След корнера Тиам беше оставен сам, но ударът му с глава мина встрани от вратата. В 88-ата минута най-опасният футболист с фланелката на Левски Габриел Обертан стреля опасно, а Петков отново се намеси и изби в гредата.

Двубоят стигна до продължения, като отборът Славия стигна първи до положение. Янис Карабельов стреля опасно, Митрев изпусна топката, но след тоя я улови. В 94-ата Паулиньо също опита късмета си, но Петков отново се намеси и спаси. В 104-ата Петков отново трябваше да се намесва след изстрел на Тиам. В 115-ата минута Прохазка стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на Славия отново спаси.

Двата тима не успяха да стигнат до попадение и в продълженията и се стигна до рулетката на дузпите.

Иван Минчев отбеляза първата дузпа за Славия, а Нашименто изравни за Левски.

Милчо Ангелов беше безпощаден при втората дузпа за Славия, а Тиам пропусна за „сините“.

Ивайло Димитров обаче пропусна следващата дузпа за Славия, но и Прохазка не успя да се разпише.

Стефан Велев не пропусна от бялата точка, но Вутов се разписа за „сините“.

Йомов донесе не сгреши от бялата точка и донесе успеха на своя тим.

СЛАВИЯ – ЛЕВСКИ  0:0 (4:2 след продължения и дузпи)