efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Левски иска още един от Първа лига

Левски иска още един от Първа лига, Football24.bg

Левски е проявил интерес към вратаря на Берое, Артур Мота, съобщава „Тема Спорт“. Сините планират да привлекат нов вратар през зимния трансферен прозорец, за да увеличат конкуренцията на този пост, тъй като в момента алтернатива на Матей Маркович е 20-годишният Иван Андонов, който не получава достатъчно шансове за игра. Третата опция е 16-годишният Огнян Владимиров.

Артур Мота впечатли с изявите си през полусезона и привлече вниманието на Левски, особено след като запази суха мрежа при победата на Берое над Левски с 2:0. Вратарят е на 23 години и притежава португалско гражданство, което му дава предимство при евентуален трансфер. Договорът му с Берое е до лятото на 2026 година, което означава, че Левски ще трябва да плати трансферна сума.

Левски разглежда и други варианти за вратар, както от българския елит, така и от чужбина. Треньорът Станислав Генчев сподели, че клубът активно работи по зимната селекция и планира да се подсили почти във всички линии. Сините са готови да се разделят с някои от настоящите играчи, за да направят място за новите попълнения.

Коментирай

Този сайт използва бисквитки. Ако желаете да прочете повече и да промените своите настройки вижте повече Приемам Прочети повече