Левски и Черно море не се победиха, Football24.bg
Черно море
П З П Р П
45'
90'

Отборите на Левски и Черно море не се победиха – 0:0 в мач от 32-ия кръг на efbet Лига.

Срещата на стадион „Георги Аспарухов“ трябваше да започне в 19:30 ч., но се забави с 13 минути заради протест на двайсетина сини фенове. С равенството Левски и Черно море прибавиха по точка, чрез която се изкачиха с позиция нагоре.

Треньорът на „Левски“ бе избрал доста експериментален състав в защита. Аут за срещата бе контузения Хосе Кордоба, а Кристиян Димитров и Хоакин Фернандес останаха на пейката. Така Цунами се озова в центъра на защитата до Келиан Ван дер Каап, а Марин Петков бе върнат малко по-назад. В стартовия състав се завърна и Асен Митков, който дълго време лекуваше травма.

Мачът започна с натиск на „Левски“, като първата добра ситуация дойде в 8-ата минута, когато Джемили нахлу с дрибъл в наказателното поле и стреля покрай гредата. Последваха няколко центрирания пред вратата на „Черно море“, останали без резултат. В 16-ата минута хубава многоходова атака бе завършена с удар от Патрик-Габриел Галчев, но шутът му бе отразен от Иван Дюлгеров.

Гостите погледнаха за пръв път към вратата на Андреев в 24-ата минута. Тогава Мазир Сула бе изведен с дълъг пас зад гърба на защитата, но ударът му мина покрай целта. Като цяло „Левски“ продължи да бъде доста по-активният тим, но играчите на Николай Костов стигаха доста трудно до голови ситуации.  В 37-ата минута гостите имаха още една ситуация. Калкан напредна по фланга, центрира, топката рикошира в играч на „Левски“ и стигна до Илиан Илиев – Младши, но ударът му бе спасен от Пламен Андреев.

„Левски“ започна много активно и второто полувреме точно, както го направи и през първото. В 48-ата минута Галчев сви за Марин Петков, който стреля, но шутът му бе блокиран. Галчев пък шутира от воле секунди по-късно, но отново бранител на „Черно море“ блокира.

В 67-ата минута дойде и най-доброто положение в мача. Фабио Лима стреля от удобна позиция, но Иван Дюлгеров с мъка изби.

В 78а-та минута и „Черно море“ имаше шанс да вкара. Даниел Димов стреля опасно с глава, но Пламен Андреев се справи и спаси. До края не се откриха кой знае колко положения пред двата отбора и те поделиха точките.