Последни новини
Левски надделя над ЦСКА в голямото дерби и е на крачка от финал за Купата на България

Левски постигна много важна победа с 2:0 в голямото дерби срещу ЦСКА, като това стана в първия ½-финал от турнира за Купата на България.

По този начин „сините” се доближиха много близо до мача за трофея и имат голямо предимство пред своя опонент преди реванша.

„Червените” имаха много кадрови проблеми преди днешния мач и отборът бе без една камара основни играчи, като сред тях личаха имената на футболисти като Станислав Манолев и Фернандо Каранга.

За капак на всичко ганайският национал Едвин Джеси се контузи тежко и се наложи да бъде закаран по спешност в болница.

Левски започна мача уверено и в 7-ата минута стигна до попадение, след като Буш засече хубаво подаване на Обертан и той засече топката право в долния десен ъгъл.

В 25-ата минута Буш се озова на страхотна позиция, но така и не успя да преодолее Черниаускас.

Седем минути след това Яблонски бе само на косъм да удвои, но ударът му от около 30 метра премина само на сантиметри покрай гредата.

Второто полувреме започна фантастично за „сините” и секунди след подновяването на играта Буш засече с глава центриране на Обертан и не остави шансове на литовския страж на противника.

В 68-ата минута Енрике направи фрапантен пропуск и от непосредствена близост не успя да вкара във вратата на Митрев.

Пет минути след това Обертан с фамозен пас изведе Буш сам срещу вратаря и румънецът го прехвърли, но топката срещна напречната греда.

До края на самия мач нямаше повече попадения.

Снимка: Бисер Тодоров, FOOTBALL24.BG