Последни новини
Левски с феноменален обрат срещу Ботев навръх 75-годишнината от рождението на Гунди

Левски победи с 3:2 Ботев в двубой на стадион „Георги Аспарухов“, който бе и за легендата Гунди. Незабравимият нападател днес щеше да навърши 75 години.
Трима бразилци и Стивън Петков вкараха попаденията на „Герена“. За Ботев се разписа и Жоао Пауло. За „сините“ на два пъти точен бе Паулиньо, а дебютно попадение вкара сина на легендата Ривалдо – Ривалдиньо. Нападателят се разписа от спорна дузпа.

Делио Роси бе дал почивка на почти всички свои титуляри и на терена бе резервния състав на „сините“.

Първото полувреме обаче бе изцяло за Ботев. „Канарчетата“ вкараха два гола в рамките на три минути. Жоао Пауло се разписа в 32-ата минута, след като получи добър извеждащ пас в наказателното поле и с хубав удар по диагонал не остави шансове на Николай Кръстев.

Само три минути по-късно Бризола центрира отлично в наказателното поле, а Стивън Петков засече от въздуха и прати топката в мрежата – 2:0 за гостите. Това е гол номер 12 за сезона за юношата на Левски.

На почивката Делио Роси вкара в игра Ривалдиньо и Паулиньо, а именно те двамата пронизаха на три пъти Даниел Кайзер.

В 70-ата минута Паулиньо получи топката напълно сам в наказателното поле от Рошу и без проблем я вкара за 1:2. В 84-ата минута Паулиньо изпревари Филипов, а бранителя на Ботев го изрита в хълбока и съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка. Ривалдиньо вкара своя първи гол в официален мач за „сините“, след като изпълни точно наказателния удар.

В последната минута на редовното време обратът стана пълен. Кабрал бе изведен сам срещу Кайзер, но стражът успя да избие удара му. Топката попадна в Паулиньо, който от движение я прати неспасяемо във вратата – 3:2!

Снимка: Официален сайт на Левски