Последни новини
Ливърпул е на финал! Ново спорно съдийство беляза двубоя

Ливърпул е на финал на Шампионската лига! „Червените“ загубиха с 4:2 при визитата си на Рома и с общ резултат от двата мача 7:6 в своя полза ще играят финал в най-комерсиалния турнир срещу настоящия шампион от последните две издание Реал (Мадрид). Съдията в този мач отново се превърна в главно действащо лице, след като не свири 2 дузпи за Рома и спести червен картон за играч на „червените“.

В 9-ата минута Мане даде аванс на гостите в резултата, след като Фирмино го изведе сам срещу вратаря и сенегалецът от близка дистанция го преодоля без абсолютно никакви проблеми.

В 15-ата минута Милнър бе ударен с топката от свой съотборник при опит да я изчисти и в крайна сметка кълбото влетя във вратата след рикошет и така „вълците“ изравниха резултата в мача.

В 25-ата минута обаче Ливърпул отново стигна до аванс, този път след попадение на Вайналдум, който от близка дистанция с глава успя да реализира.

В 52-ата минута обаче Джеко при добавка след избита от вратаря топка успя да реализира и изравни, а четвърт час след почивката реферът спести чиста дузпа за домакините заради игра с ръка на Александър-Арнолд.

Все пак Рома стигна до победен гол в този мач, дело на Наинголан след изключителен удар от 25 метра в 88-ата минута.