23/05/2024
Водещи новиниВсички новини

Ливърпул загуби сензационно от Палас на “Анфийлд”, титлата се превръща в мираж

Ливърпул загуби сензационно от Палас на “Анфийлд”, титлата се превръща в мираж, Football24.bg

Ливърпул се сгромоляса жестоко на своя “Анфийлд”, след като загуби с 0:1 при домакинството си на Кристъл Палас в среща от 33-ия кръг на Висшата лига.

Това е втори пореден загубен мач за “червените” на своя стадион, след като през седмицата те бяха разбити с 0:3 от италианския Аталанта.

След този мач може би тимът ще се прости със своите шансове да гони титлата, тъй като в момента е 3-и с актив от 71 точки, а тимът нямаше право на грешка.

Гостите стигнаха до попадението за успеха в 14-ата минута, когато Майкъл Олис пусна хубаво подаване към Тарик Мичел, а той от аутлинията върна към Езе в наказателното поле и последният прати топката в мрежата.

Две минути след това гостите бяха на косъм от втори гол, но Робъртсън изби топката буквално от голлинията и така предотврати попадение.

В средата на първата част Луис Диас можеше да изравни, но в първата ситуация нацели гредата, а след това ударът му бе спасен от Хендерсън.

В 30-ата минута стражът на гостите спаси и силен удар на Салах, а до почивката нямаше повече попадения.

В 55-ата минута Нунес бе на косъм да изравни, но ударът му от прекрасна позиция попадна право в тялото на противниковия вратар.

В следващите минути домакините доминираха, но така и не се стигна до попадение.

В 73-ата минута Клайн спаси Палас от сигурен гол, след като блокира Жота с тяло, а португалецът бе на косъм просто да довкара една топка във вратата.

В следващата атака Алисон направи феноменално спасяване след удар на Матета от състава на гостите, а Пул също стигна до изключително положение.

Джоунс бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да нацели вратата.

В 84-ата минута стражът на гостите направи феноменално спасяване след удар с глава на Елиът.

До самия край така и нямаше повече попадения.