Висша лигаВодещи новиниВсички новиниФутбол Свят

Ливърпул се върна на върха в Премиърлийг след успех над Шефилд Юнайтед

Ливърпул се върна на върха в Премиърлийг след успех над Шефилд Юнайтед, Football24.bg

Ливърпул постигна трудна победа с 3:1 над последния в класирането Шефилд Юнайтед в двубой от междинния 31-и кръг на Премиърлийг.

Тимът на Юрген Клоп потрепери, след като поведе чрез Дарвин Нунес още в 17-ата минута, но Шефилд изравни в 58-ата след автогол на Брадли. Все пак голът на успокоението стана дело на Алексис Макалистър в 76-ата минута след асистенция на Луис Диас. В края пък Коди Гакпо оформи крайното 3:1.

63

Ливърпул има 70 точки и води с две пред втория Арсенал и с три пред Манчестър Сити.

Шефилд е на дъното с 15 точки и е трудно да се повярва, че и чудото може да го спаси.

На “Анфийлд” тимът на Клоп имаше смазващо предимство във владението на топката, но въпреки това сериозни трудности пред гола.

В 17-ата минута “червените” поведоха, след като вратарят Иво Гърбич не сполучи с едно изчистване, пращайки топката право към Дарвин Нунес (Ливърпул), който от своя страна я изстреля отблизо в мрежата 1:0.

До почивката “мърсисайдци” така и не успяха да стигнат до втори гол.

Точно когато феновете на “Анфийлд” очакваха гола на успокоението, се случи немислимото. Конър Брадли (Ливърпул) си отбеляза нещастен автогол, след като отклони съперников удар в собствената си мрежа 1:1.

Клоп реагира веднага с няколко смени. Това се оказа решаващо и в 76-ата минута тимът му успя отново да поведе.

След рикошет, кълбото достигна до краката на Алексис МакАлистър малко зад линията на наказателното поле. Той изстреля великолепен удар в горния десен ъгъл и матира Иво Гърбич – 2:1.

До края Ливърпул успя да отбележи и трети гол. Това се случи в продължението на мача. Робъртсън демонстрира брилянтната си техника и центрира в наказателното поле, където Коди Гакпо успя да го превърне в хубав гол.