Висша лига Всички новини Серия А Футбол Свят

Ливърпул разби Милан в контрола

Отборът на Ливърпул се наложи над Милан с резултат 4:1 в приятелска среща за Суперкупата на Дубай.

С два гола за „червените“ се отличи Дарвин Нунес, който се разписа през второто полувреме. Мохамед Салах и Тиаго Алкантара пък реализираха другите две попадения, които паднаха преди почивката.

За Милан се разписа Алексис Салемакерс.

Салах откри в 5-ата минута, а Салемакерс изравни в 29-ата минута. В 41-ата Тиаго Алкантара отново изведе “мърсисайдци” напред в резултата. Дарвин Нунес в 82-ата и 88-ата оформи крайното – 4:1.

Ливърпул спечели и изпълнението на дузпи с 4:3.