Последни новини
Ливърпул разби Рома във феноменално голово шоу със 7 попадения

Ливърпул размаза на пух и прах Рома с 5:2 на своя „Анфийлд“ в първия 1/2-финален мач от Шампионската лига между двата тима.

Мохамед Салах безспорно бе най-добрият играч на терена, след като се отчете с два гола и две асистенции за разгрома на домакините.

В 36-ата минута той вкара с фамозен удар, с който прати топката в сглобката и не остави никакви шансове на противниковия страж да реагира, а в самия край на полувремето по изключително елегантен начин копна топката над излезналия да го пресрещне Алисон и удвои.

В 56-ата минута египтянинът намери Мане пред малкото наказателно поле и африканецът просто насочи топката в мрежата, а три минути след това Мо видя с прекрасно подаване Фирмино в малкия пеналт и бразилецът без проблем реализира.

В 69-ата минута след центриране на Милнър от корнер, Фирмино с глава успя да вкара втория си гол в мача и да оформи крайния резултат.

Почетният гол за гостите бе дело на Джеко в 81-ата минута, ав 85-ата минута Рома вкара още един гол, който бе от дузпа и дело на Пероти.