Висша лига Всички новини Лига 1 Футбол Свят

Лион обърна Ливърпул в контрола

Отборът на Лион се наложи над Ливърпул в контролна среща с резултат 3:1. Двубоят се състоя в Дубай.

“Мърсисайдци” успяха да поведат още в първата минута чрез Фабио Карвальо. В 15-ата минута Мохамед Салах можеше да удвои, но пропусна да се разпише от дузпа.

Малко преди почивката Алешандре Лаказет изравни, а в 64-ата Брадли Баркола направи обрата за френския тим пълен. Лаказет оформи крайното – 3:1.

След края на мача двата отбора си биха и дузпи, каквито са правилата на турнира в Дубай, в който участват още Арсенал и Милан. При наказателните удари отново Лион надделя с 5:3, като французите бяха безгрешни, а Калвин Рамзи пропусна за англичаните.