Последни новини
Локо (Пловдив) писа тройка на слабия тим на Верея

След голямата сензация срещу шампиона Лудогорец (1:0) в Разград преди седмица Локомотив (Пловдив) разби у дома Верея с 3:0 в мач от четвъртия кръг на Първа лига.

Още в 8-ата минута Стивън Езе отправи атрактивен, но неточен удар за домакините, които имаха инициативата през целия мач. Осем минути по-късно след бърза контраатака Абделхаким Буна бе изведен сам срещу Георги Георгиев и го преодоля за 1:0.

„Смърфовете“ продължиха да контролират събитията на терена, а в 32-ата минута имаха вече и числен превес след изгонването на Иво Иванов от гостите заради фаул срещу Посинкович пред наказателното поле. Минута след това Парвиз Умарбаев се разписа от прекия свободен удар, пращайки топката над стената и директно във вратата за 2:0. В добавеното време на първата част Посинкович имаше страхотна възможност за ново попадение във вратата на гостите, но пропусна да се разпише от изгодна позиция.

След почивката нямаше кой знае какви голови положение. Домакините диктуваха темпото с човек повече на терена, но не създаваха опасности пред вратата на Георгиев, който се контузи и в 66-ата минута бе заменен принудително от Цинцарски. В 75-ата минута влезлият като резерва Симеон Райков направи разликата класическа след точно реализирана дузпа, отсъдена за фаул на Емин Ахмед срещу Аралица. До края мачът просто се доиграваше.