efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Локо (София) и Ботев (Враца) не се победиха, но “железничарите” се доближиха до спасението, Football24.bg

Локомотив (София) и Ботев (Враца) завъртяха равенство 1:1 помежду си в сблъсък от 33-ия кръг на елита, като срещата бе от групата за оцеляване.

Така след този мач “железничарите” са с актив от 33 точки на 12-ото място и поне се отдалечиха на 4 пункта от директното изпадане, но са на 3 точки от бараж.

Врачани пък са 15-и с актив от 29 точки, като тази позиция води до директно изпадане. Все пак тимът е само на точка зад Хебър, който е 14-и и има мач по-малко и на две зад 13-ия Пирин.

В 31-ата минута Симеон Мечев изведе хубаво Стив Траоре, а след това последният напредна и пусна към близката греда. От там Маи продължи към вратарското поле, където бе Мечев, който вкара.

Четири минути след това врачани изравниха след гол на Спас Георгиев, който с хубав и премерен удар с десния крак на остави шансове на противниковия страж.

В 55-ата минута Ламбезе можеше да даде аванс на Локо, но негов удар срещна напречната греда.

До самия край така и нямаше повече голове, като капитанът на домакините Краси Милошев бе изгонен след втори жълт картон в 92-ата минута.