efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Лудогорец е на 1/2-финал за Купата на България след успех над ЦСКА 1948 в Разград, Football24.bg
Todor Nedelev
17'
46'
Рик
80'
45'
90'

Лудогорец се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на България, след като победи ЦСКА 1948 на стадиона в Разград с 3:1.

Тодор Неделев вкара първите два гола за домакините, а Педриньо намали. За крайния резултат все пак точен бе Рик Джонатан.

Срещата започна с лек домакински натиск, като шампионите имаха предимство при владението на топката през началните минути.

В 6-ата минута Руан Секо можеше да реализира във вратата на Ганев, но украинският страж се намеси отлично, след като скъси дистанцията.

Точно четири минути след това Педриньо отправи удар от дистанция, който обаче попадна право в тялото на хърватския страж Слуга.

В 17-ата минута Неделев отправи страхотен удар от фаул при който “препарира” Ганев и така даде аванс на домакините в резултата.

Малко след това Якуб Пьотровски опита удар от дистанция, който обаче не затрудни противниковия страж.

Кайо Видал също отправи удар от дистанция, който бе насочен към близкия ъгъл на Ганев, но в крайна сметка стражът се намеси.

Броени секунди след почивката Неделев удвои. След удар от далечна дистанция топката рикошира в крака на Виячки и залъга Ганев, като влетя в мрежата.

ЦСКА 1948 се върна в мача след гол на Педриньо в 57-ата минута. Бразилецът отправи прекрасен удар от дистанция и заби топката точно в долния ъгъл на противниковата врата, за да върне интригата в мача.

В 82-ата минута Рик Джонатан “уби” каквато и да е интрига в мача, след като вкара за 3:1 и практически оформи крайния резултат.

До самия край на мача така и не паднаха повече попадения и резултатът остана непроменен.