Руан Круз
78'
45'
90'

Лудогорец постигна 13-ата си поредна победа от началото на сезона, удряйки с 3:0 Хебър в Пазарджик. Така играчите на Георги Дерменджиев са само на 3 точки от 13-ата поредна титла, тъй като разликата им пред втория Черно море е 13 точки, а до края на сезона остават 5 кръга. Над всички в Пазарджик беше Бърнард Текпетей, който вкара 2 гола, докато един добави Руан. Той напусна терена принудително в самия край на мача. Георги Дерменджиев пусна от първата минута Ивайло Чочев, който до момента по-често влизаше от пейката, както и Аслак Фон Витри, който пък лекуваше травма в последните седмици.

Срещата започна ударно за Лудогорец, като гостите поведоха още в 7-ата минута. Тогава Аслак Фон Витри изведе отлично Квадаво Дуа, който продължи към Бърнард Текпетей и той на празна врата не сбърка – 1:0 за шампионите. Попадението бе разгледано за засада, но такава нямаше. В 19-ата минута разградчани поведоха с 2:0. Бранителят на Хебър Жоао Сеско не се намеси добре след дълго подаване и топката попадна на крака на Бърнард Текпетей. Ганаецът от своя страна с удар между краката не остави шансове на Петър Дебърлиев – 2:0!

Десетина минути преди края на първата част Бърнард Текпетей беше близо до хеттрика, стреляйки с левия крак, но този път Дебърлиев спаси. Вратарят се справи и с удар на Квадво Дуа след бърза контраатака в продължението на първата част. Домакините стигнаха до едва едно по-сериозно положение пред вратата на разградчани, но Серджио Падт спаси удар на Георги Вълчев.

Любопитно е, че ганайското крило на Лудогорец имаше лека травма и дори в един момент седна на земята. Въпреки това обаче той продължи срещата с желанието да помогне на своя тим, а и да стигне до хеттрик.

През втората част нещата на терена не се промениха особено много, като отново гостите държаха топката, но защитниците на Хебър вършеха добре своята работа и не им даваха свободни пространства. Все пак в 58-ата минута Марк-Емилио Папазов нанесе добър удар към Серджио Падт, който нямаше добра видимост, но спаси. Лудогорец отговори с грандиозен пропуск на резервата Руан. Той бе изведен зад защитата от Якуб Пьотровски, финтира Дебърлиев и на празната врата удари гредата. Страничният рефер вдигна засада, но ситуацията беше много тънка и ако бе влязъл гол, ВАР щеше да се намесва със сигурност.

В 68-ата минута Руан пак избяга от защитата, но не успя да преодолее Дебърлиев, останал сам срещу него. И да беше вкарал гол обаче, той щеше да бъде отменен заради засада. В 78-ата минута обаче нямаше какво да спре Руан. Той получи чудесен пас от Аслак Фон Витри, овладя и без проблеми реализира 11-ото си попадение от началото на сезона, правейки 3:0. До края на срещата домакините опитаха да стигнат до почетен гол, но удари на Архан Исуф, Георги Вълчев, Шейх Диаманка и Атанас Кабов не намериха целта.