A. Chandarov
16'
45'
90'

Отборът на Лудогорец се наложи над Септември и прибави три точки към актива си. „Орлите“ победиха с 3:1 и се върнаха на второ място в класирането с 35 точки.

Гостите от София поведоха в 16-ата минута. Тогава главният съдия след консултация с ВАР отсъди дузпа за Септември след фаул на Дени Групер. Зад топката застана Асен Чандъров, чийто удар бе в целта. „Орлите“ изравниха в 39-ата минута, когато Матиас Тисера с красив шут от въздуха направи Шейтанов безпомощен.

Пълният обрат стана факт в 51-ата минута, когато Оливие Вердон вкара от дузпа, отсъдена за задържане на Тисера от страна на Асен Георгиев. Крайното 3:1 фиксира Мануел Шоу в 63-ата минута, след като отклони топката в мрежата при центриране на Спас Делев от корнер. В мача участие не взеха няколко основни футболисти.

Извън групата останаха капитанът Антон Недялков и Каули Оливейра, на които бе дадена почивка. Кирил Десподов също не бе в състава, тъй като се възстановява от контузия. Той обаче ще бъде на линия за двубоя с Рома на „Олимпико“.