14/04/2024
efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Лудогорец се справи лесно с ЦСКА 1948 в Разград и си върна първото място

Лудогорец се справи лесно с ЦСКА 1948 в Разград и си върна първото място, Football24.bg

Лудогорец си върна лидерската позиция в класирането, след като победи с 2:0 ЦСКА 1948 на стадиона в Разград, като това се случи в среща от 23-ия кръг на efbet лига.

След успеха си домакините са с актив от 51 точки и са лидери в класирането, като имат равни точки с втория в подреждането Черно море.

ЦСКА 1948 от своя страна е на 6-ата позиция с 37 точки и тимът е в серия от пет мача без победа във всички турнири на сметката си.

В 33-ата минута гостите от София бяха на крачка от това да реализират и да открият резултата. Първо Педриньо нацели гредата, а след това Умарбаев не сполучи при добавката, като Падт впечатли с намеса.

След неговата изява отново играч на гостите стреля, но в аут.

В 42-ата минута Фон Витри откри в полза на домакините. Руан Крус опита центриране, а след това се получи рикошет и кълбото се озова на главата на норвежеца, който завърши във вратата на съперника.

В 54-ата минута Лудогорец удвои и на практика “уби” интригата в мача.

Неделев центрира великолепно от корнер, а Пьотровски на първа греда отклони топката назад и излъга противниковия страж, за да реализира.