Руан Круз
25'
45'
90'

Отборът на Лудогорец се наложи над Левски с минималното 1:0 в дербито от 12-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение в срещата отбеляза Руан Секо в 25-ата минута.

Левски беше много близо до изравняване в 59-ата минута, но Рикардиньо нацели гредата.

„Левски“ стартира доста активно срещата. Още във 40-ата секунда „сините“ имаха претенции за дузпа. Цунами центрира остро отляво, топката се отби в ръката на Фон Витри, но съдията прецени, че няма основания за наказателен удар. Във 2-ата минута Краев и Рикардиньо се пребориха последователно за високи топки, след което Ел Джемили стреля много опасно над гредата. Секунди по-късно отново той центрира опасно в наказателното поле след статично положение, но защитата на „Лудогорец“ успя да избие топката.

В 14-ата минута имаше ново много спорно положение. Петрис направи двойно подаване с Рикардиньо в центъра на терена, след което с мощен рейд нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с играч на „Лудогорец“. Главният рефер Георги Гинчев обаче прецени, че е имало симулация и вдигна жълт картон, вместо дузпа. Той не бе извикан да гледа повторението от ВАР.

В 24-ата минута „Левски“ отново бе близо до гол. Серджио Падт сбърка една висока топка и Рикардиньо за малко не му я отне.

efbet Бонусите са важни! 200 лева за спорт и 1500 лева за казино!

В пълен противовес с показаното до момента „Лудогорец“ поведе с първата си атака в мача. В 25-ата минута Якуб Пьотровски изведе Руан Секо на чиста позиция в наказателното поле и той с плътен удар в близкия ъгъл на Пламен Андреев откри – 0:1.

„Левски“ потърси бързо изравняването. В 32-ата минута Уелтън направи един от фирмените си пробиви и бе съборен пред наказателното поле. От фаула обаче Ел Джемили стреля много неточно. В 42-ата минута отново Уелтън пое една топка пред наказателното поле, освободи се от бранители на съперника и стреля, но Падт успя да избие в корнер. Гостите също се опитаха да внесат смут в наказателното поле на Андреев с няколко центрирания от статични положения покрай вратата, но без резултат.

„Лудогорец“ създаде едно от най-чистите си положения веднага след почивката. Тогава Текпетей се озова в наказателното поле и стреля силно, но Андреев спаси. „Левски“ веднага отговори с контраатака, при която първо Рикардиньо, а след това и Уелтън не успяха отблизо да завършат.

В 59-ата минута Рикардиньо удари греда. Уелтън и Ел Джемили разиграха заучено статично положение, вторият центрира прострелно в наказателното поле, а Рикариньо едва не счупи гредата с мощен изстрел.

В 62-ата минута Руан Секо влезе изключително грубо в краката на Пламен Андреев. Любопитното е, че той имаше вече един жълт картон, но въпреки това Гинчев му спести изгонването.

В 74-ата минута се наложи и на Пламен Андреев да показва рефлекса си. Той спаси силен удар на Фон Витри.

В 76-ата минута Келиан вар ден Каап направи груба грешка, Руан Секо открадна топката, успя да насочи към вратата, но Хосе Кордоба изби от голлинията в тъч.

Малко преди края на редовното време Уелтън стреля опасно от границата на наказателното поле, но Падт спаси. До края „сините“ така и не стигнаха до заслужен изравнителен гол.

Сините нямат победа над разградчани в първенството от 2016-та година.

Лудогорец е на 6-ата позиция в класирането с 20 точки, докато Левски е 4-ти с 22 пункта.