Последни новини
Ман Юнайтед спечели дербито с Арсенал

Отборът на Ман Юнайтед се наложи над Арсенал с резултат 2:1 в дербито от 36-ия кръг на английската Висша лига.

В началото на мача двамата наставници Жозе Моуриньо и Арсен Венгер буквално заровиха томахавките, тъй като мачът на французина бе последен на „Олд Трафорд“. Легендарният Сър Алекс Фъргюсън връчи специален плакет на Венгер за заслуги към футбола, а Специалния поздрави френския специалист.

В 16-ата минута Пол Погба откри резултата, но минути след началото на втората част Мхитарян изравни. В герой за домакините се превърна Маруан Фелайни, който донесе успеха на своя тим.

С успеха Манчестър Юнайтед остава втори със 77 точки, на 5 пред Ливърпул, който е и с мач повече. Арсенал е шести с 57 точки и на три пред седмия Бърнли, имащ една среща повече на сметката си.