27/05/2024
Всички новиниВтора лига

Марица се върна към победите след убедителен успех над Струмска слава, но прекалено късно, Football24.bg

Марица (Пловдив) записа първа победа след тежката си поредица от шест поредни загуби, след като надви с 4:1 гостуващия Струмска слава в Пловдив.

Това се случи в мач от 30-ия кръг на Втора лига. След успеха си “пиратите” са 16-и с 28 точки, но с нищожни шансове за спасение, тъй като изостават на 6 пункта от 14-ото място.

Славата пък е на 11-ата позиция с 41 точки.

Станислав Маламов откри за Марица в 11-ата минута, а Веселин Марчев удвои четири по-късно. За класическия резултат точен бе Георги Трифонов от дузпа в 43-ата минута.

Гостите намалиха чрез Георги Янев в 56-ата минута, но Веселин Марчев върна аванса на Марица от три попадения с втори гол в 82-ата минута.