Последни новини
Марица спечели срещу Асеновец

Марица (Пловдив) постигна първи успех в контролите от зимната подготовка, побеждавайки с 1:0 тима на Асеновец като домакин. Треньорът Стоян Димитров използва всички наличии здрави футболисти в спаринга. Първата част започна равностойно, но след средата Марица взе ини-иативата. Пропуски пред вратата на гостите направиха Рангел Игнатов, Даниел Спасов, Христо Дяков, както и Джунейт Яшар от пряк свободен удар. Кирил Акалски пък се наложи да се намесва на два пъти в началото на срещата. През втората част Марица заигра по-офанзивно, докато гостите се защитаваха. Стоян Димитров подмени почти целия състав, а в средата на втората част на терена се появиха и няколко юноши.

В 61-вата минута падна и единственото попадение. Петър Чалъков отправи хубав диагонален удар от около 20 метра по земя и изненада стража на Асеновец, прокарвайки топката в долния ляв ъгъл. До края на срещата „жълто-сините“ изпуснаха още 5-6 положения, докато гостите застрашиха Илия Николов чак в самия край на двубоя. На 3 февруари Марица заминава на седемдневен лагер в Хисаря и още при пристигането си ще изиграе контрола с Ботев (Гълъбово) от 14.00 часа.