Мароко шокира Португалия и е на 1/2-финал!

Y. En-Nesyri
42'
45'
90'

Отборът на Мароко се класира за 1/2-финалите на Световното първенство след успех над Португалия с минималното – 1:0.

В 5-ата минута Жоао Феликс стреля опасно с глава, но стражът на Мароко отрази удара му. В 12-ата минута тимът на Португалия организира нова добра атака, но отново не успя да се възползва от ситуацията и да открие резултата.

В 31-ата минута удар на Жоао Феликс рикошира в бранител на Мароко и мина опасно над вратата.

В 42-ата минута отборът на Мароко успя ад поведе в резултата чрез Юсен Ен-Несири, който надскочи вратаря и бранител на Португалия и с глава порази вратата на “мореплавателите”.

В края на полувремето удар на Бруно Фернандеш срещна гредата. Малко преди това полузащитникът на Ман Юнайтед падна за дузпа, но реферът не реагира и подмина ситуацията.

В 50-ата минута отборът на Мароко можеше да стигне до ново попадение, но “мореплавателите” изкараха късмет.

В 58-ата минута Гонкало Рамос с глава не успя да нацели вратата. В 64-ата минута и Бруно Фернандеш стреля неточно.

В 83-ата Боно отрази удар на Жоао Феликс. В 91-ата минута стражът на Мароко отрази удар на Роналдо.

В 93-ата Чедира от тима на Мароко получи втори жълт картон и остави своя тим с 10 души.

В 96-ата Мароко можеше да стигне до втори гол, но техен футболист не успя да се възползва от ситуация един срещу един със стража на Португалия.

В 97-ата удар на Пепе с глава мина встрани от вратата на Боно.