39'
69'
45'
90'

Отборът на Аржентина се наложи над Хърватия с резултат 3:0 и се класира за финала на Световното първенство.

В 25-ата минута с пропуск за Аржентина се отличи Енцо Фернандес.

В 30-ата минута Иван Перишич опита технично изпълнение, но топката мина над вратата на Емилиано Мартинес.

В 32-ата минута Аржентина получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Ливакович срещу Хулиан Алварес. Лео Меси не сгреши от бялата точка и откри резултата за гаучосите. Той вече е най-резултатният аржентинец на Световни първенства със своите 10 гола, той задмина легендата Габриел Батистута. Освен това Меси изравни рекорда на Лотар Матеус за брой мачове на световни финали, като със сигурност ще подобри постижението му във финала на надпреварата.

В 39-ата минута Хулиан Алварес удвои преднината на гаучосите след грешка в защитата на хърватите и голяма доза късмет.

В 42-ата минута Ливакович се намеси страхотно след удар с глава на МакАлистър. В 45-ата минута със спасяване се отличи и Емилиано Мартинес.

В 60-ата минута Ливакович трябваше да се намесва решително след удар на Лео Меси. В 63-ата минута Деян Ловрен стреля с глава, но Мартинес изби.

В 70-ата минута отборът на Аржентина стигна до трети гол чрез Хулио Алварес след страхотна асистенция на Лео Меси.

В 73-ата минута Перишич стреля от пряк свободен удар от далечно разстояние, но право в ръцете на Емилиано Мартинес.

В 85-ата минута отборът на Хърватия можеше да вкара почетно попадение, но не успя.