27/05/2024
Водещи новиниВсички новини

Младежите отсрамиха мъжете! U21 отборът ни победи Израел с 1:0 в евроквалификация, Football24.bg

Младежкият национален отбор на България победи с 1:0 Израел у дома в среща от Група D на евроквалификациите.

Това е и първи успех за момчетата на Александър Димитров в битката за европейския шампионат, като успехът бе и подарък за неговия рожден ден.

Специалистът можеше да разчита на Никола Илиев, Християн Петров и Станислав Шопов, които доскоро бяха част и от мъжкия тим.

Именно един от тях – Никола Илиев проби в първите минути и подаде към Емил Ценов, чийто удар обаче бе блокиран. Малко след това Петър Андреев опита далечен изстрел, който обаче не бе точен.

По-активната игра на България продължи и след четвърт час игра Шопов стреля, но изстрелът му бе спрян от защитник на гостите. Две минути след това Никола Илиев също пробва от сериозна дистанция, но изпълнението му мина високо над напречната греда.

Никола Илиев за пореден път нахлу в наказателното на израелците в 20-ата минута. Последва центриране към Мартин Стойчев на далечната греда, който стреля, но встрани от целта.

Първият точен удар към нашата врата дойде едва в 25-ата минута на срещата, в която Кранчеполски опита да изненада Пламен Андреев, но прати топката в ръцете му.

Секунди по-късно Станислав Шопов бе близо до гол за България, но ударът му бе спасен.

След малко повече от половин час игра Емил Ценов шутира от сериозна дистанция по земя – точно, но без проблеми за стража на гостите.

Последва добра атака на Израел и удар, който след рикошет премина на сантиметри от българската врата.

Началото на втората част можеше да е неприятно за България след грешка на Йеленкович, но Християн Петров и Пламен Андреев се справиха с общи усилия.

Малко след това Мартин Сораков се възползва от лошо подаване към вратаря на Израел, отне топката и я пусна към Никола Илиев, последва финт и удар във вратата за 1:0.

След попадението гостите упражниха натиск, но отбраната на нашите се справи.

Емил Ценов можеше да удвои резултата в наша полза в 72-ата минута след бомбен удар от дистанция, но вратарят на Израел отби топката.

В края Израел опита да стигне до равенството, но младежкият ни национален отбор се справи и запази резултата.