Много жалко! Сервет надхитри Лудогорец в Разград и изхвърли “орлите” от Европа, Football24.bg
T. Cognat
6'
45'
90'

Лудогорец отпадна на 1/16-финалите на турнира в Лига на конференциите, след като загуби домакинството си на швейцарския Сервет с 0:1.

Така швейцарците продължават напред на 1/8-финалите след общ резултат от 1:0, от двата мача, след като първата среща завърши при нулево реми.

Няма как да не се отбележи, че “орлите” бяха по-добрия отбор в мача днес, но многото пропуски им попречиха да постигнат успех над противника си.

Още в 3-ата минута Тимоти Коня от гостуващия тим отправи удар от сериозна дистанция към вратата на домакините, но Падт бе на мястото си.

Три минути след това гостите имаха поводи за радост. Клод Гонсалвеш направи непростима грешка при изнасянето на топката и я подари на Коня от състава на гостите. Той от своя страна напредна и се справи с Вердон, а след това прониза Падт, като вкара топката между краката му.

В 11-ата минута домакините можеха да изравнят, след като Сон бе намерен непокрит в наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата на швейцарците.

През следващите минути домакините се активизираха, но това не доведе до нищо.

В 26-ата минута Квадво Дуа стреля от движение, но топката профуча покрай вратата на Фрик.

Малко преди почивката Кайо Видал се освободи и се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от противниковия вратар.

Второто полувреме започна със силен натиск за Лудогорец и “орлите” натикаха противника си в собствената му половина.

Точно на старта на полувремето Дуа се размина с топката от близка дистанция и пропусна да накаже швейцарския тим, а след това Кайо Видал не успя да отправи хубав удар.

В 49-ата минута Фрик изби хубав удар на Дуа с с глава, като по този начин швейцарският футболист пропусна да вкара на един от бившите си тимове.

Малко след това отново швейцарският нападател можеше да вкара, като отправи задна ножица, но отново противниковият страж се справи блестящо.

И Кайо Видал бе близо до гола, но Фрик трябваше да се намесва с прекрасно спасяване след неговия удар с глава, като това бе пореден шанс след почивката за домакините.

В 70-ата минута Кайо Видал имаше “златен” шанс да вкара, след като излезе на позиция почти сам срещу вратаря, но Фрик направи блестящо спасяване.

Три минути след това отново Видал имаше отличен шанс, но отново направи сериозен пропуск, след като не успя от близка дистанция да преодолее вратаря и Фрик спаси.

Десетина минути след това Антунеш от гостите отправи силен удар от дистанция, който обаче не намери вратата. До края нямаше повече голове.

ЛУДОГОРЕЦ – СЕРВЕТ 0:1