Водещи новини Всички новини Серия А Футбол Свят

Наполи победи и Аталанта, крачи към титлата

Наполи спечели срещу Аталанта с 2:1 като гост в двубой от 13-ия кръг на Серия А. В Бергамо един срещу друг се изправиха първите два тима в таблицата, а домакините поведоха с гол на Адемола Луукман от дузпа. С попадения на Виктор Осимен и Елиф Елмас неаполитанците обърнаха развоя и записаха 9-а поредна победав шампионата.

С успеха тимът на Лучано Спалети дръпна на върха в таблицата, като вече има 35 точки, докато Аталанта остава втори с 27.

Двубоят започна с натиск на домакините, които в 17-ата минута изпълниха ъглов удар. След центрирането на Теун Коопмайнерс, Рафаел Толой стреля с глава, но топката се отклони в ръката на Виктор Осимен.

Затова съдията Маурицио Мариани прегледа ситуацията с ВАР и отсъди дузпа. Зад топката застана Адемола Луукман, който с мощен шут не остави шанс на Мерет.

Аталанта бе напред в резултата само 4 минути, тъй като в 23-ата минута Пьотр Желински показа страхотна техника и центрира в наказателното поле, където Виктор Осимен с глава прати топката в мрежата – 1:1.

В 35-ата Осимен намери Елиф Елмас в наказателното поле и там северномакедонецът с мощен шут вкара втори гол за Наполи.

До края Аталанта така и не съумя да стигне до нещо повече в мача.