Селекционерът на Египет Хосам Хасан заяви, че няма да гледа повече срещи от Световното първенство през 2026 година, след като обвини съдийството в несправедливо отношение при поражението с 2:3 от Аржентина.
След драматичното отпадане наставникът обяви, че ще бойкотира остатъка от турнира в знак на протест.
„Това е моят начин да изразя позицията си и да защитя отбора. Няма да гледам нито един мач до края на това Световно първенство“, заяви Хасан.
Той постави под съмнение справедливостта на съдийските решения.
„Защо няма справедливост в спорта? Защо няма справедливост във футбола? Не искам да подбирам красиви думи. Днес към нас се отнесоха несправедливо. Бяхме ощетени.“
Хасан намекна, че крайният резултат е бил повлиян както от „вътрешни“, така и от „външни“ фактори.
Той добави още, че Египетската футболна федерация е възразила срещу назначението на френския главен съдия още преди началото на двубоя.
Египет отпадна от Световното първенство, след като пропиля аванс от два гола и загуби с 2:3 от действащия световен шампион Аржентина, който се класира за четвъртфиналите.
