18/05/2024
Всички новиниТрета лигаЮгоизточната Трета лига

Несебър удари Спартак Пловдив в дербито на кръга в Югоизточната Трета лига

Несебър удари Спартак Пловдив в дербито на кръга в Югоизточната Трета лига, Football24.bg

Отборът на Несебър победи лидера Спартак (Пд) с 3:2 двубой от 31-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Така “делфините” съкращават разликата до върха само на 3 точки. В същото време Саяна разби Ямбол и се доближи на 2 до лидера.
Несебър поведе след гол с глава от Кристиян Парашкевов за 1:0. Четвърт час по-късно Антон Узунов се възползва от грешка на гостите и покачи на 2:0.

След почивката домакините Несебър стигна до трети гол, той стана дело на Виктор Янев. “Гладиаторите” не се отказаха и бързо върнаха едно попадение. Негов автор стана Айтов в 64-ата минута. След още десет минути гостите получиха право да изпълнят дузпа, която бе бурно протестирана от играчите и щаба на Несебър. Гюзелев се разписа от бялата точка за 3:2. До края обаче Спартак не успя да избегне поражението, което е едва второ за тима от 31 мача.