22/07/2024
Водещи новиниВсички новини

Нидерландия обърна Полша и започна отлично участието си на Евро 2024

Нидерландия обърна Полша и започна отлично участието си на Евро 2024, Football24.bg

Нидерландия обърна и победи Полша с 2:1 в изключително интересна среща от Група D на Евро 2024.

Сблъсъкът бе изпълнен с голови положения, като бе истинско чудо, че не паднаха повече попадения.

Поляците откриха чрез Букса в 16-ата минута, а Гакпо изравни за “лалетата” в 29-ата минута. В 83-ата минута Вегхорст донесе пълния обрат на нидерландците.

След двубоя Нидерландия има три пункта, а Полша е без точка.

Мачът започна изключително интензивно и с доста ситуации пред двете врати.

Още във 2-ата минута Гакпо отправи удар в близкия ъгъл, но Шчесни се справи блестящо. Броени минути след това Рейндерс стреля ниско и създаде втори шанс за “лалетата”, но ударът му бе неточен.

В 14-ата минута нидерландците стигнаха до трети опит след удар на Симонс, но топката премина покрай дясната греда.

Две минути след това Полша изненада фаворита в този мач. Букса засече с глава центриране от корнер на Жиелински и откри за “Дружина полска”.

В 20-ата минута Ван Дайк можеше да изравни, но Шчесни се намеси блестящо след неговия удар. Две минути след това Депай от прекрасна позиция в наказателното поле направи най-трудното – да пропусне.

Натискът на Нидерландия даде резултат и в 29-ата минута Аке откри свободно пространство за Гакпо, който стреля от 20 метра, но след рикошет в Беднарек топката влезе във вратата – 1:1.

В 32-ата минута Кивиор можеше да върне аванса на поляците, но при неговия удар стражът на нидерландците успя да се намеси.

В самия край на полувремето Депай пропусна да вкара за пълния обрат, като стреля неточно от добра позиция.

Второто полувреме започна с голям шанс за “лалетата”, но ударът на Дъмфрис бе избит с една ръка от стража на поляците.

В 54-ата минута Симонс можеше да даде аванс на Нидерландия, но стреля покрай гредата.

Пет минути след това и Полша имаше добър шанс, но ударът на Жиелински попадна право в ръцете на противниковия страж.

В 84-ата минута Ваут Вегхорст донесе пълния обрат на Нидерландия в мача. Той успя да засече прекрасно центриране на Аке и вкара за крайния резултат.