23/05/2024
Всички новиниФутбол Свят

Олимпиакос шокира Астън Вила, Фиорентина взе миминална преднина срещу Брюж

Олимпиакос шокира Астън Вила, Фиорентина взе миминална преднина срещу Брюж, Football24.bg

Отборът на Олимпиакос се наложи над Астън Вила с 4:2 като гост и даде сериозна заявка за участие във финала на Лигата на Конференциите. Гърците влязоха отлично в мача и след половин час игра водеха с 0:2, като и двете попадения станаха дело на Ел Кааби. В края на първата част Оли Уоткинс върна едно попадение, а в 52-ата минута Диаби изравни. Противно на очакванията, вместо да стигне до пълен обрат, тимът от Бирмингам допусна трето попадение станало дело на Ел Кааби от наказателен удар. В 67-ата минута Хезе вкара четвърти гол за гостите и направата задачата на Астън Вила преди реванша много сложна. В 84-ата минута Дългъл Луис изпусна дузпа за английския тим.

В другия полуфинал, Фиорентина стигна до измъчена победа с 3:2 над Брюж. Рикардо Сотил в 5-ата минута с виртуозен удар откри за домакините. В 17-ата минута Бираги игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Ванакен не сгреши и изравни. В 37-ата минута Белоти изведе отново “виолетовите” напред в резултата.

След почивката Ониедика получи втори жълт картон и остави Брюж с човек по-малко. Въпреки това само две минути по-късно Игор Тиаго се разписа и изравни за 2:2. В даденото от съдията продължение Балан Нзола все пак успя да донесе преднината