efbet ЛигаВодещи новиниВсички новини

Очакваното се случи! ЦСКА се справи с Арда и вече е на крачка от финала за Купата, Football24.bg

ЦСКА се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на България, след като надделя над Арда с 1:0 на Националния стадион “Васил Левски”.

Единственото попадение в мача бе дело на Амос Юга в 18-ата минута, като той се превърна в герой за домакините от София.

Това бе и повторен дебют на Николай Киров начело на тима от Кърджали.

Съвсем в реда на нещата домакините от столицата започнаха по-интензивно началото на срещата. В 8-ата минута Турицов създаде смут в наказателното поле на противника с опасен удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

Малко след това Хайнц бе близо до гола, но топката рикошира в бранител на Арда и в крайна сметка не представляваше проблем за противниковия вратар.

Все пак в 18-ата минута ЦСКА успя да открие. Хайнц пусна една топка в наказателното поле, а Линдсет я отигра с пета. След това кълбото бе избито от бранител на гостите, но попадна право в краката на Юга, който успя от близка дистанция да реализира.

Минути след гола Хайнц можеше да се разпише, но фронталният му удар срещу вратата бе блокиран.

В 37-ата минута Арда създаде шанс да изравни. Иванов намери Коконов, който преодоля Вион и стреля, но топката профуча над вратата.

Секунди след това самият Иванов се възползва от грешка на Петров и излезе сам срещу Бусато, но стражът на домакините изби с една ръка.

Веднага след почивката ЦСКА създаде напрежение пред вратата на Господинов след статично положение. Стражът изби от самата голлиния след удар на Матай с глава.

Малко след това Фаетон пробва късмета си от малък ъгъл, но в крайна сметка топката срещна външната страна на мрежата.

В 72-ата минута Кареасо отправи много хубав удар от въздуха, но Господинов бе на мястото си и улови без особени трудности топката.

Броени минути по-късно Стойчев можеше да накаже бившия си тим, но ударът му по диагонала премина извън пределите на вратата на Арда.

В крайна сметка до края нямаше повече голове.